İletişim Yazılım’a Paramı Yönetebiliyorum Eğitimi

Sürdürülebilir gelişimin bilgi temelli yönetim ile gerçekleşeceğine inanan ve bu çerçevede şirket içi eğitimlere de önem veren İletişim Yazılım’ın çalışanları için; Türkiye’de finansal okuryazarlık bilincinin artırılmasını amaçlayan “Paramı Yönetebiliyorum” eğitimi düzenlendi.  TC. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği, Visa Europe ortaklığında düzenlenen eğitimde; Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği eğitmenlerinden Pakize Güleç, kişisel bütçe yönetimine ilişkin konularda bilgi verdi. Gelir gider dengesi, bütçe yapma, tasarruf ve para biriktirme, yatırım yapma ve borçlanma, finansal hak ve yükümlülükler gibi konuların işlendiği eğitim İletişim Yazılım çalışanlarının da katılımıyla interaktif bir şekilde gerçekleştirildi. Bütçe hazırlama çalışması renkli görüntülere sahne olurken, eğitim katılım belgelerinin verilmesi ile son buldu.

 “BÜTÇE KONTROLÜ ÖZGÜVENLERİNİ ARTTIRACAKTIR”

İletişim Yazılım olarak genç bir ekibe sahip olduklarını dile getiren İletişim Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Şen, “İş hayatına atılan ve kendi gelirini kazanmaya başlayan gençler bütçe yönetimi konusunda ne yazık ki bocalayabiliyorlar. İletişim Yazılım olarak geniş bir kadroya sahibiz ancak bu kadronun büyük bir kısmı da 24-35 yaş arasından oluşuyor. Bu noktada gerçekleştirilen Paramı Yönetebiliyorum eğitimi, çalışanlarımızın kişisel hayatlarında sağlayacakları bütçe kontrolü ile farklı bir özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Katkı sağlayan ve katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

PARA AMAÇ DEĞİL ARAÇ

Paramı Yönetebiliyorum eğitiminin ülkemizdeki gençler arasında finansal bilinci geliştirmek amacıyla bugüne kadar 250 bin kişiye ulaştığına dikkat çeken Pakize Güleç, “Gelir-gider, tüketim, birikim, yatırım, banka işlemleri, internet bankacılığı gibi temel ve önemli konularda edinilen bilgiler kişisel hedeflerimize ulaşmanın aracı olan paranın yönetimini kolaylaştırıyor. Buradaki en önemli nokta paranın bir amaç değil araç olduğudur.” diye konuştu.